Автори розробки – стартапери Іван Олішевський та Андрій Турко. Проєкт реалізований за спонсорської підтримки Дмитра Акішина.

Про пристрій

Стартапери розробили материнську плату разом з інноваційним програмним забезпеченням. "Розумна" гиря працює на базі нейронної мережі, що вбудована в електроніку. Партнери розробників взяли за основу звичайну гирю, однак виготовили версію зі спеціальним місцем для електронного пристрою.

Майстри розробили корпус, що надійно фіксує електроніку в гирі та має протиударні властивості. Вони використали заводські мікросхеми та інші компоненти, а от збирали пристрій власноруч. Розробники оптимізували енергоефективність, відтак батареї вистачає на 8 годин активних тренувань, а заряджається вона – за 2 години через вбудований порт usb type c. Пристрій може передавати дані на будь-який гаджет через вбудовану систему bluetooth. Ба більше, передбачено й спеціальний сайт, який систематизує усі дані, отримані з гирі.

Пристрій зі штучним інтелектом / Фото Винница.info

Спеціальне прикладне програмне забезпечення отримує дані з гирі та відправляє їх в мережу Інтернет і можемо бачити, який на цей момент рахунок. Дані оновлюються кожної секунди з різних місць, населених пунктів чи країн. В умовах пандемії, або карантинів, можна проводити змагання. Достатньо лише доставити гирю. Такі собі дистанційні змагання по всьому світу,
– коментують стартапери та запрошують приєднатися до їх флешмобу.

Наразі розробники представили знаряддя з алюмінію, однак наступні моделі виготовлятимуть з чавуну та інших сплавів. Усі гирі будуть однакового розміру, але різної ваги – від 4 до 12 кілограмів.

Що "може" гиря

  • рахувати рухи у режимі реального часу;
  • розпізнавати 5 видів вправ та оцінювати якість їх виконання,
  • підраховувати кількість витрачених кілокалорій;
  • підбадьорювати спортсмена;
  • вигукувати "Слава Україні".

Андрій Турко / Фото Вінниця.info

Талановиті фахівці не збираються зупинятися на досягнутому. У найближчому майбутньому вони мають намір вбудувати штучний інтелект також в інші види спортивного знаряддя. Крім того, наступний крок – розробка застосунку для смартфонів, за допомогою якого можна буде автоматично підраховувати втрачені калорії та відстежувати активність.