Відкривали королева та робот: в Амстердамі з'явився міст, якому немає аналогів у світі
Джерело:
Університет ТвентеВ Амстердамі встановили перший у світі міст зі сталі, надрукований на 3D-принтері. У церемонії його відкриття взяла участь королева Нідерландів – Максима, "асистував" їй робот.
Конструкція з'явилася на каналі Аудезейтс Ахтербургвал 15 липня. Вона є тимчасовою, через 2 роки міст мають намір забрати звідти.
Юний винахідник розробив мотоцикл, який працює на болотному пальному: хоче врятувати планету
Все тому, що наразі старий міст відправили на реставрацію. Його планують повернути та повторно ввести в експлуатацію вже до 2023 року.
Надрукований міст в Амстердамі / Фото MX3D
Чим особливий міст в Амстердамі
До його створення долучилися компанія MX3D, розробник програмного забезпечення Autodesk, найбільша металургійна компанія світу Arcelotittal, інженери Arup й Університету Твенте.
Аби повністю зібрати міст, знадобилося 6 місяців. При цьому, конструкцію, яку шар за шаром друкували на спеціальному 3D-принтері, зварювали 4 роботи.
Довідка. Завдовжки новий міст сягає 12,2 метра, завширшки – 6,3 метра. Його вага – 6 000 кілограмів. У світі вже є мости, надруковані на 3D-принтері, однак цей – перший зі сталі.Інноваційний міст оснащений розумними датчиками. Вони забезпечать можливість стежити за станом його експлуатації та безпечністю конструкції у режимі реального часу.
Що кажуть розробники
Гендиректор компанії MX3D Гейс ван дер Вел ден наголосив, що втілення цього проєкту дало можливість встановити новий стандарт сталевого 3D-друку. За його словами, інноваційні вироби представлятимуть "абсолютно нову мову дизайну".
Друкована сталь поводиться зовсім не так, як звичайна. Це вимагало нових фундаментальних досліджень та правил розрахунку. Ми створили все це з нуля,
– додав Стейн Йостен, старший інженер Arup.
Розробники сподіваються, що у найближчому майбутньому новітня технологія допоможе зводити конструкції, які потребуватимуть меншої кількості матеріалу.